Náš chov

O nás

Simínský mlýn

Náš statek Simínský mlýn je již letitá značka na trhu s kvalitními potravinami. Naší filozofií je přinášet lidem vše, o čem si myslíme, že je dobré. Naše farma se rozkládá na ca 1 000 ha orné půdy, v malebné krajině Brdských lesů, poblíž Rožmitálu pod Třemšínem. V této oblasti nejsou žádná větší města ani průmysl, což samo o sobě napomáhá pěstování kvalitních plodin a chovu zdravého dobytka.

Proč si koupit naše maso?

Prokazatelný původ

Jasný původ

Jasný a prokazatelný původ přímo z naší farmy – přijďte se podívat.

Cerfikát

Certifikace

Každý kus dobytka má jasnou historií a jeho maso prošlo kontrolou a máme na něj certifikát.

Cerfikát

Masná plemena

Chováme pouze masná plemena, která vynikají velmi dobrou masnou užitkovosti a nízkým podílem tuku.

Pouze mladé kusy

Pouze mladé kusy

Naše maso pochází pouze z mladých kusů.

Bezstresová porážka

Bezstresová porážka

Porážka tak, aby maso bylo kvalitní. Do masa se nevylučují žádné nežádoucí látky.

Chlazení

Skladování masa

Skladování v chladícím boxu hned vedle porážky, při standardní teplotě 2-3° C.

Obrovské pastviny

Více než 300 ha půdy věnujeme pastvinám a ca 700 ha pěstování polních plodin – řepky, pšenice, ječmene, brambor a kukuřice Na naší farmě chováme přes 250 kusů dobytka. Stádo skotu se od jara do podzimu pase na pastvinách. V zimním období je veškerý dobytek ustájen v prostorné stáji v Zalánech u Rožmitálu pod Třemšínem.

O nás
O nás

Naší filozofií je přirozenost

Základem naší filozofie chovu je přirozenost. Vybrali jsme taková plemena, která jsou jako doma v našem prostředí. Necháváme jim volný prostor v přírodě. Na zimu mají stáje s volným ustájením. Vše se snažíme podřídit přirozeným principům chovu dobytka. Přijeďte se podívat.

Náš skot

Zaměřujeme se na chov dvou francouzských plemen – Limousine a Blonde d‘Aquitaine. Plemeno Limousine je charakteristické vysokou jakostí masa. Hovězí maso je velice čisté a maximálně libové při zachování křehkosti, jemnosti a šťavnatosti. Blonde d‘Aquitaine je rovněž charakteristické vysokou kvalitou masa. Díky větší délce trupu je svíčková u tohoto plemene delší než u jiného skotu.

O nás
O nás

Welfare podmínky

Základním kamenem a cestou ke kvalitnímu masu je chov zvířat ve WELFARE podmínkách. Kvalitní pastva, dobrá voda, pohodlná místa k odpočinku, svobodný pohyb, prevence a rychlá diagnóza případných zdravotních problémů, absence strachu i úzkosti, denní úklid a vysekávání pastvin. To vše našemu skotu dopřáváme v plné míře, aby maso bylo opravdu výborné.

O nás

Naše hovězí maso

Maso bouráme každý týden. Většinou to jsou 2-3 kusy. Maso dále porcujeme a připravujeme balíčky. Každý balíček má 10 kg a všechny mají stejné složení. Obsahují 6 druhů masa - zadní hovězí 3,5 kg, přední hovězí 1,2 kg, kližka 1,0 kg, pupek 0,5 kg, žebro 2,0 kg, výřez z masa 0,8 kg, + kosti na polévku 1,0 kg (váhy jsou přibližné).

Poctivé uzeniny

Naše uzeniny si sami vyrábíme. Kombinace poctivého řemesla kvalitních surovin dávají vzniknout poctivé uzenině. Rozdíl oproti na trhu běžně dostupným uzeninám poznáte hned. Děláme svoji práci s láskou a s úctou k tradičnímu řemeslu. Do našich uzenin dáváme jen to, co tam patří – maso, sádlo, sůl a koření. Tak jako to bylo dříve, kdy buřt byl buřt.

O nás
Zpět do obchodu