Náš skot

Zaměřujeme se na chov dvou francouzských plemen – Limousine a Blonde d‘Aquitaine. Plemeno Limousine je charakteristické vysokou jakostí masa. Hovězí maso je velice čisté a maximálně libové při zachování křehkosti, jemnosti a šťavnatosti.

Blonde d‘Aquitaine je rovněž charakteristické vysokou kvalitou masa. Díky větší délce trupu je svíčková u tohoto plemene delší než u jiného skotu.

Obě plemena jsou velmi dobře pohyblivá a dokážou spást pastviny velké rozlohy. Navíc snáší velmi dobře nízké teploty, takže větší část roku mohou být venku.

Cílem je produkce čistokrevných plemenných zvířat. Za tímto účelem byly dovezeny čistokrevné jalovice z Francie. Část stáda produkuje kvalitní zástavová telata pro vlastní výkrm a produkci hovězího masa bez tržní produkce mléka.

Proč si koupit naše maso?

Náš skot necháváme pást na pastvinách a přikrmujeme ho pouze kvalitním senem a senáží přímo z naší farmy. Máme tak kontrolu nad tím, že krmivo je bez antibiotik, hormonů a pesticidů. Při chovu v přirozeném prostředí nejsou tyto látky potřeba.

Jasný a prokazatelný původ přímo z naší farmy – přijďte se podívat

Certifikace – každý kus dobytka má jasnou historií a jeho maso prošlo kontrolou a máme n něj certifikát.

Chováme jen masná plemena (tím, že se nezabýváme produkcí mléka, tak vám nikdy neprodáme maso z vyřazené mléčné krávy, které ani po delším vaření nebude měkké….).

Naše maso pochází pouze z mladých 2-3 letých kusů.

Veškeré maso si sami balíme – všechny balíčky mají stejnou kvalitu a složení.

Porážka tak, aby maso bylo kvalitní, tzn. porážka bezstresově. Do masa se tak při poražení nevylučují žádné nežádoucí látky.

Skladování v chladícím boxu hned vedle porážky, při standardní teplotě 2-3 st Celsia.

Naše nabídka hovězího masa

Maso bouráme každý týden. Většinou to jsou 2-3 kusy. Maso dále porcujeme a připravujeme balíčky. Každý balíček má 10 kg a všechny mají stejné složení.